Dlaczego stosować acertin?

CZYM JEST ACERTIN?


Organizm mężczyzny, który planuje mieć dzieci wymaga również jak kobieta uzupełnienia kluczowych składników odżywczych takich jak myo-inozytol, selen, witamina E, L-karnityna, L-arginina oraz kwas foliowy. Acertin, który zawiera myo-inozytol, ogrywa ogromną rolę w procesie kapacytacji i w przebiegu reakcji akrosomalnej. Dzięki temu, że składzie są jeszcze aminokwasy, mikroelementy oraz witaminy niweluje negatywne skutki stresu oksydacyjnego. Dodatkowo składniki te mają pozytywny wpływ na najważniejsze parametry nasienia oraz na prawidłowy przebieg spermatogenezy.

INOZYTOL


Inozytol to nazwa zwyczajowa cykloheksanheksolu – cyklicznego sześciowęglowego alkoholu polihydroksylowego posiadającego sześć grup hydroksylowych (cukrol). Najczęściej spotykaną w przyrodzie formą jego występowania jest myo-inozytol.
Myo-inozytol wpływa na poprawę parametrów nasienia: morfologię, liczbę i ruchliwość plemników. Poprawia parametry hormonalne i profil metaboliczny mężczyzny.

WITAMINA E


Ma działanie antyoksydacyjne; przeciwutleniacz; wymiatacz wolnych rodników; przyczynia się do poprawy morfologii spermy i może zwiększyć zdolność plemników do połączenia z komórką jajową.

L-KARNITYNA


Odgrywa ważną rolę w metaboliźmie energetycznym plemników; wpływa na ruchliwość, morfologię, stężenie i ilość plemników.

L-ARGININA


Aminokwas wpływający na jakość i zdrowie nasienia; wpływa na zwiększenie ilości i ruchliwość plemników.

SELEN


Przeciwutleniacz, przyczynia się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy.

KWAS FOLIOWY


Odgrywa ważną rolę w rozwoju i podziale komórek.